Вечерва со почеток во 20 часот, во Културно-информативниот центар во Скопје, ќе се одигра урнебесната комедија „Пациенти“, во режија на Ѓорѓи Ризески.

Во главните улоги играат: Роберт Ристов, Мирјана Поповска Ристов и Радо Алексовски

„Каде се парите?… Е најчесто поставуваното прашање во овие кризни времиња. Што ќе се случи доколку дома викнете хипнотизер за да помогне да се добијат искрените одговори – стои во описот на претставата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.