Скопскиот џез фестивал в петок ја организира традиционалната јануарска годишна забава на којашто ќе бидат промовирани новите календари на СЏФ за 2020 година, а со своj настап ќе се претстави триото на џез-гитаристот Сашо Поповски: Сашо Поповски – гитара, Иван Бејков – контрабас, Виктор Филиповски – тапани.

Забавата ќе се одржи в петок, 24 јануари, во МКЦ Клуб & Ресторан, со почеток  во 20:30 часот.
Влезот е слободен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.