Триесет и тригодишниот актер Томе Станковски ја доби наградата за најдобар актер на Третиот интернационален театарски фестивал во Приштина – PITF за улогата во перформансот „Јас сум актер-човек“ во режија на Теа Беговска.

Станковски беше избран за главната катергорија Најдобар актер, во конкуренција на 10 актери од Грција, Косово, Бугарија и Хрватска.

„Јас сум актер-човек“ со актерите Томе Станковски, Теа Беговска и Даријан Петров

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.