На штандот на „Бата прес“ на Саемот на книгата, денеска норвешкиот писател Томас Енгер ќе присуствува на промоцијата на преводот на неговиот роман „Каменувана“. издавачот информира дека промоцијата на делото ќе биде во 18 часот, во промотивниот центар на Саемот на книгата во арената „Борис Трајковски“, а авторот својата книга на македонски јазик ќе ја потпишува и со читателите ќе се сретне на штандот на издавачот.

Томас Енгер своето доаѓање го потврди и со видео обраќање до македонските читатели, повикувајќи ги да му се придружат на саемот на книгата и истакнува дека му е мило што прв пат доаѓа во нашата земја.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.