Вечерва со почеток од 23:05 часот, премиерно на МТВ1 ќе се емитува приказната за петте струмички студенти кои во 1951 година од страна на УДБА на планината Беласица убиени се на ѕверски начин.

Вечерва во 23:05 гледајте ја приказната за „Златната петорка“ на режисерот Горан Тренчовски!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.