Во Музеј на град Скопје, утре (среда) 12.12, со почеток во 12.30 часот ќе биде промовирана Монографијата на Таки Павловски во 10 тома, со која уметникот одбележува значаен јубилеј-50 години творештво.

На промоцијата ќе се обрати Фросина Зафировска, директор на Музеј на град Скопје, а за монографијата на авторот ќе говорат Елим Алексиев и Љубомир Фрчкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.