-Стоечки овации во Линколк Центарот. Уште еден триумф со Њјујоршката филхармонија и маестро Јакуб Хруша.

Прекрасно е чувството да се биде повторно овде, напиша маестро Симон Трпчески по настапот во Њјујорк на својот Фејсбук профил каде сподели видео од настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.