Оваа година ќе ги одбележиме Мајските оперски вечери на еден поинаков начин, онлајн. Со надеж, што поскоро да се вратиме на нашата сцена и зад неа.

На 9 мај со почеток во 20.00 часот на официјалниот YouTube канал на Националната опера и балет, ќе имате можност да ја проследите дигиталната премиера на најновата продукција на операта „Кармен“ од Жорж Бизе. Премиерата на операта беше изведена на 8 ноември 2019 во преполниот салон на Националната опера и балет, соопштија оттаму.

[Онлајн „МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ“ 2020 🎵🎶]

🌹КАРМЕН – Жорж Бизе
🔴онлајн премиера
🕗9.5.2020 – 20.00 ч.

⬇️⬇️⬇️YouTube линк…

Posted by Nacionalna opera i balet – National Opera & Ballet on Friday, May 8, 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.