Серија дела со суперхерои на уметникот и графички дизајнер Зоран Кардула ќе бидат претставени вечерва во 19.30 часот на изложба во галеријата „Анагор“, која по повод 45 постоење отвора нов галериски и изложбен простор во центарот на Скопје.

Кардула спојува ретро со модерно, комбинирајќи советски пропагандни постери и херои од стрипови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.