Џ.К.Роулинг, авторката на бестселерот „Хари Потер“ откри дека во последните две недели страдала од сите симптоми на Ковид -19 , ама не се тестирала за коронавирус.

Писателката ја сподели веста преку својот профил на Твитер, и објави видео во кое има совети како да се надминат респираторните симптоми следејќи ги препораките на нејзиниот сопруг Нил Мареј, кој е инаку, лекар. Таа додаде дека „целосно се опоравила“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.