Одбележување на светскиот ден на здравјето!
Посебна благодарност до македонските здравствени работници и сите здравствени работници низ цел свет!
… и како поддршка на активностите на Ротари клубот на светскиот ден на здравјето,
… со Шопен и македонска песна!, вели маестро Симон Трпчески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.