Македонскиот пијанист Симон Трпчески на својот фејсбук профил упати видео порака со која го честиташе празникот на словенските просветители Кирил и Методиј.

Честит 24 Mај, ден на македонските и сесловенски просветители, луѓе со визија, желба и верба, Св. Кирил и Методиј!

Честит 24 Mај, ден на македонските и сесловенски просветители, луѓе со визија, желба и верба, Св. Кирил и…

Posted by Simon Trpčeski/Симон Трпчески on Sunday, May 24, 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.