Вечерва (18 мај, среда) со почеток во 19: часот на Нова Сцена во рамките на Интернационалниот фестивал на монодрама ќе се одигра „Сестрата“ .

АРММОНО Театарски Фестивал Ереван, Ерменија

„СЕСТРАТА“

Автор Лот Векеманс

Режија Хриспиме Шахинијан

Актер Нора Бадалијан

Во 21часот на сцена под Ротација на програмата е претставата од Велика Британија- „ А јажето се уште и е врзано околу стапалата“. Автор Каролин Брнс Кук, Режија Колин Ваткис, актер Каролин Брнс Кук.

Во 23 часот на Големата сцена гостува Театарски Центар од Акре од Израел со „ПОМЕЃУ“, Режија Елена Араоз, Автор и актер Ибрахим Миари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.