По снимката на која се гледа како навивачката група „Шверцери“ дивее во Македонскиот народен театар, на социјалните мрежи имаше доста реакции од јавноста. Меѓу актерите кои реагираа на ова сквернавење на културниот храм беше и Сашко Коцев, кому МНТ му е матична куќа.

Се извинувам на сите на кои сум им изреагирал за ѕвонење на мобилен на претстава!, иронично напиша Коцев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.