Град Скопје го поништи конкурсот за избор на директор на Младинскиот културен центар. Русе Арсов останува в.д директор на МКЦ.

Мандатот на досегашниот в.д директор Арсов е продолжен со уште една одлука на градоначалникот. По поништувањето на конкурсот, градоначалникот Петре Шилегов не кажува кога ќе биде распишан нов конкурс.

На конкурсот беа пријавени музичарот Бени Шакири и сегашниот в.д директор Русе Арсов.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.