Европскиот културен центар денеска го најави настанот „Разговор со уметникот“, каде ликовната уметница Марија Павловска ќе говори за нејзиниот проект „A-Reaction“.

Разговорот ќе се одржи денеска во 16 часот во Палацо Бембо, а разговорот за проектот кој е претставен во Палацо Мора ќе биде проследен со видео материјал кој го објаснува целиот процес за проектот и инсталацијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.