Во книжарницата „Матица ексклузив“ вечерва со почеток во 19 часот ќе биде промовирана колекцијата на преводи од збирката поезија со наслов „Сјајна ѕвезда со лавовска грива“.

Автор на книгата е амбасадорот Милан Јабец, актуелен Амбасадор на Република Словенија во Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.