Во Археолошки музеј на Република Македонија денеска напладне ќе биде промовирана монографијата „Димов Гроб некропола од доцното бронзено време“ на авторот Златко Видески.

Промотор на монографијата ќе биде д-р Александра Папазовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.