Друштвото на ликовните уметници денеска ќе ја промовира монографијата „75 години ДЛУМ“ од проф.д-р Кирил Пенушлиски.

Промоцијата ќе се одржи во 13 часот во М6 Едукативниот центар, а пред присутните за делото ќе говори проф. д-р Лорета Георгиевска од Интитутот за македонска литература.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.