Во Порта Македонија, утре (19.05) со почеток во 13 часот ќе биде промовирана книгата „Регионално-безбедносни пактови во Југоисточна Европа меѓу двете светски војни“ од проф. д-р Иванка Василевска.

Книгата ќе ја промовираат проф. д-р Далибор Јовановски, адвокат Тони Менкиновски, м-р Александар Јордановски, а модератор на настанот ќе биде м-р. Марјан Андонов-Гијовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.