В среда, на 22 мај во 19,30 часот во Музејот на македонската борба Македонски манифест ќе одржи промоцијата на книгата „Македонија искон и вечност“.

Промотор на книгата е уметникот Александар Станковски. Гости на Манифестот се уметниците Игор Дурловски, Арна Шијак, Борис Трајанов и Александар Ѓуровски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.