В четврток, на 20 декември во Македонската опера и балет, во салата „Империјал“ ќе се одржи промоцијата на најновото ЦД „Свирете ја Зајди, зајди“ на маестро Зоран Џорлев, информираат од „АртВивнеди“.

На ЦД-то освен популарниот хит „Зајди, зајди“ има уште 14 инструментални македонски поп хитови, отсвирени од виолината на маестро Џорлев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.