Денес во рамките на Marché du Film – Festival de Cannes се одржуваат проекции на три македонски филмови:

„Мими“ | Даријан Пејовски | 23. мај (понеделник) | PALAIS G | 9:30
„Кома“ | Агим Абдула | 23. мај (понеделник) | PALAIS G | 12:00

„Преекспонирано“ | Елеонора Венинова | 23. мај (понеделник) | PALAIS I | 16:30

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.