Премиерната проекција на краткометражниот филм “Татко” на Светозар Ристовски ќе се одржи на 3 мај (петок) во 19 часот во Кинотека на Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.