Поетри слем работилница организира Гете-институт Скопје.

Поетри Слем работилница и Поетри Слем настап
 
Датум:   20.05.2019
Време:  12:00 часот                                                                                                               
Место:   Филолошки факултет, Скопје                                                                            
Себастијан 23 е еден од најпознатите и најуспешните германски поетри слемери. Од 2003 година, тој се посветил на оваа форма на литература и истата ја претставува во земјите од германското говорно подрачје. И покрај тоа што е многу ангражиран тој сепак наоѓа време за својот прв настап кај нас во Скопје!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.