Музичарот Петар Ренџов на својот фејсбук профил револритано реагираше на одлуката на Град Скопје и градоначалникот Петре Шилегов, за Нова година граѓаните на Скопје да ги забавува Дино Мерлин.

ПОЛУДЕВ !!!!!! ПРОТЕСТИРАМ !!!!!!!!
На ТВ24 вести прочав за нова година ДИНО МЕРЛИН ке ги забавува Скопјани !!!
Градоначалнику Петре Шилегов ве молам да ни објасните со каква идеа , морал , памет , на кој начин ја одбравте оваа музичка катастрофа и ни ја натурате на плоштад за новогодишната вечер? Како да им објаснам на моите деца кој е , што пее, на кој јазик Дино Мерлин , !
Па каква е оваа интелектуална беда во Собранието на град Скопје , каква порака ни праќате на нас граѓаните ?
Ако не знаете, должни сте да прашате било која музичка или културна институција да ве упатат дека естетиката е погрешно направена по сите канони и музички стандарди
!!! ПРОТЕСТИРАМ !!!! ПРЕДВОДНИЦИ НА ГРАЃАНИТЕ , НЕ НИШТИТЕ КУЛТУРНО , ДУХОВНО ЕМОЦИОНАЛНО !!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.