Македонскиот пијанист со светско реноме, Симон Трпчески, имаше одличен настап во Виена.

Неговата изведба на Брамс беше дочекана со бурен аплауз и овации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.