Агенцијата за филм на Република Македонија објави Конкурс за финансирање на проекти за производство на долгометражен и краткометражен игран, документарен и анимиран филм за 2019 година.

Конкурсот се распишува за производство на:

  • долгометражен (игран, документарен и анимиран) филм  и
  • краткометражен (игран, документарен и анимиран) филм

Целиот конкурс можете да го отворите на следниов линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.