По повод Денот на сесловенските просветители и учители св. Кирил и Методиј  – 24 Мај денеска ќе се одржи свеченост во Националната филхармонија во Скопје, во организација на Владата.

На свеченоста е најавено обраќање на премиерот Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.