И пратеникот Зеќир Рамчиловиќ доби средства од Министерството за култура, беше објавено во нивниот годишен кокурс.

Рамчиловиќ со 90 илјади денари ќе го печати и промовира неговото литературно дело „Долно Коњари низ слика и време“.

Рамчиловиќ од неодамна е потпретседател на Собранието, а делува како независен пратеник откако ги напушти и осумтемина зависни.

Годишниот конкурс на Министерството за култура, како и лани, откри скандалозни доделувања на средства.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.