По шестгодишна храбра битка со ракот белото знаме го развиори актерот Гоце Влахов. За тажната вест колегите, пријателите и фановите ги извести семејството на актерот.

Почивај во мир, драг колега, му посакаа актерите, режисерите и други театарски и телевизиски работници со кои соработувал Влахов во богатата актерска кариера.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.