На 31 октомври (четврток“ на МАНУ ќе биде отворена изложбата „Неизложени слики“ од Сергеј Андреевски.

На истата ќе може да се видат досега неизложени слики од Андреевски, а во ликовниот салон на МАНУ ќе бидат изложени до 22 ноември.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.