Дофин Либере ќе напише „ДЕЦА НА ТАТКОВИНАТА е вистинско чудо, а се работи за вистинска приказна“, а Ле Паризјен дека се работи за „неверојатен документарец“!

Амбасадата на Франција и Францускиот институт во Скопје ве покануваат да го погледнете францускиот документарен филм „ДЕЦА НА ТАТКОВИНАТА“, во рамките на Недела на франкофонски филм , којшто ќе ве воодушеви со неговата педагошка димензија и величествената режија на Тјери Демазјер и Албан Терле.

Понеделник, 27 март, 20:00, Кинотека на Северна Македонија!

Резервации во Кинотека и во Француски институт на [email protected]Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.