Во согласност со препораката на Владата Македонија за неодржување јавни настани до 6. март, Македонски народен театар ги одлага закажаните претстави во овој период.

За продолжување со редовниот репертоар, МНТ дополнително ќе ја информира јавноста, информираат од МНТ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.