Министерот за култура Асаф Адеми вчера во просториите на Министерството за култура оствари кратка средба со професорот Бејтула Демири од Интернационалниот Балкански универзитет. На средбата, на која беа присутни и студенти од овој Универзитет, министерот Адеми ја претстави работата и активностите на Министерството за култура.
Оваа средба на студентите од Одделот по политички науки на овој Универзитет беше дел од нивната практична работа за запознавање на функционирањето на институциите во Република Македонија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.