Министерството за култура преку соопштение испратено со медумите ги демантира шпекулациите пласирани во одредени портали за наводна оставка на министерот за култура Асаф Адеми.

Министерот Адеми без застој во работата ги извршува своите редовни работни обврски, а активностите на Министерството за култура се одвиваат според тековната динамика, се вели во соопштението на Министерството.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.