Режисерот Владимир Милчин на својот Фејсбук профил објави реакција на предлог законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион кој денеска е на дневен ред на собраниската Комисија за култура.

„Предлог-законот ќе овозможи натамошни узурпации и дивоградби. Локалните мафиози ќе го злоупотребат Бадентеровото мнозинство за блокада на работата на Советот. Овој Предлог закон не смее да помине таков каков што е!“, порачува Милчин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.