Лидерот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, присуствуваше на традиционалниот Вебвчански карневал.

Вевчанскиот карневал е вековна традиција позната за Вевчани.

 

Денеска бев дел од оваа весела атмосфера, а со вевчанци разговаравме и за актуелната состојба во Македонија – објави Мицкоски на социјалните мрежи, споделувајќи дел од атмосферата на карневалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.