Во културата на пример, не можеме да се сетиме на ниту еден позначаен проект освен на она безмилосно трошење на народните пари преку оние скандалозни проекти за коишто имаше и министерски оставки во изминатите состави на Владата, изјави денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.