Заедно со членот на Извршниот комитет Зоран Љутков , градоначалникот на Велес, Марко Колев и пратеникот Игор Здравковски на одлична театарска претстава ,,Не се клади на енглези” и брилијантната игра на Сашко Коцев, Александар Микиќ и Оливер Митковски на фестивалот ,,5РЕ” во Велес, овјави на својата Фејсбук страниц претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.