Од 18-ти до 21-ви јули 2019-та во Охрид ќе се одржи второто издание на Beach Film Festival. Оваа година на фестивалот, во соработка со МЕДИА Деск МК ќе се одржи панел: A woman is a woman (прочитајте кои се панелисти)
За време на Beach Film Festival покрај панелот, МЕДИА Деск МК  ќе има Отворени МЕДИА денови: прашај и дознај!на кои  може да закажете индивидуални средби и да се информирате детално за програмата Креативна Европа МЕДИА. За повеќе посетете го нашиот сајт:www.media.ced.mk

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.