На 20-ти март,  во рамките на „Софија филм фестивал“ МЕДИА Деск МК заедно со десковите од Бугарија, Хрватска и Белгија ќе одржат отворен инфо ден на кој ќе се споделат искуствата и успешните проекти од секоја земја во однос на програмата Креативна Европа МЕДИА.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.