Мал новогодишен саем на книгата ќе се одржи во ГЕМ клуб (Стара чаршија, над Менада) од 24-28 декември, од 12 до 22 часот. На саемот учествуваат следниве издавачки куќи: Темплум, Бегемот, Табахон, Или Или, Готен, Блесок, Восток, ПНВ, Слово, Кликер, Сигма прес, Private Print…

ПРОГРАМА

Понеделник, 24.12.18.

20.00 часот
промоција на списанието Маргина #90
тема: 100 години Југославија; 75 години АВНОЈ
учествуваат: Влада Уршевиќ, Петар Гошев, Елизабета Шелева и Никола Гелевски

Вторник, 25.12.18.

20.30 часот
промоција на сликовницата Мечето Ушко
учествуваат: Ѓоко Здравески, Александра Бубевска и Лидија Танушевска

Петок, 28.12.18.

12.00 часот
доделување на наградата „Новите!“ за 2018
жирираа: Ѓоко Здравески, Фросина Пармаковска и Петар Андоновски

Петок, 28.12.18.

20.00 часот
промоција на стрипот Маус од Арт Спигелман
учествуваат: Бошко Караџа и Никола ГелевскиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.