Филмот на Георги Унковски „Налепница” е избран за најдобар краток филм на 18. издание на Меѓународниот фестивал за краток филм „Ин д палас“.

Софискиот „Ин д палас“ е меѓународен фестивал за краток филм кој што е еден од официјалните светски фестивали кои ги квалификуваат победниците за натамошна можност за номинација за Оскар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.