Претставата „Макбет“ во режија на Нела Витошевиќ, која е на големата сцена на Македонскиот народен театар (МНТ) поради технички причини на 28-ми мај ќе биде изведена во 19 часот, наместо во 20 часот..
Претставата првично беше најавена за 20 часот, но истата ќе се помести за еден час порано, односно ќе започне во 19 часот.

Денот на изведбата останува ист 28-ми мај, се менува само саатницата за почетокот на истата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.