Мораме да ја вратиме националната култура и да ги направиме работниците во културата повторно горди на својата професија, вели Зоран Љутков, кој мандатарот за состав на новата Христијан Мицкоски го предожи за министер за култура и туризам.

Според Љутков, тоа е голема чест, одговорност и предизвик.

Благодарам на претседателот Христијан Мицкоски, како и на сите членови на Извршниот и Централниот комитет за довербата и поддршката. Ветувам напорна работа и брзи резултати, вели Љутков.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.