Куклени, детско-играни и младински претстави се дел од репертоарот на ТДМ за првата половина од февруари.

Целосната програма на Театарот за деца и младинци може да ја погледнете на веб страната: www.puppet.com.mk .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.