Македонскиот музичар Крсте Роџевски кој живее и работи во Њујорк на 7, септември ќе има целовечерен концерт во Народен театар Битола

Влезници по цена од 300 ден ќе бидат пуштени во продажба во четврток на билетарницата на Центарот за култура.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.