Нашите врвни инструменталисти професори од Факултетот за музичка уметност во Скопје, Страшо Темков – флејта и Марија Вешкова-пијано, ќе се престават со два концерти во  Република Босна иХерцеговина, во културните центри во Бања Лука-Бански двор на 21.05. и во Тузла 22.05.2019.

На програмата ќе бидат дела од домашни и светски автори.

Ова е проект кој што е подржан со Годишната програма на Министерството за култура на Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.