Во рамките на Скопско лето, вечерва, со почеток во 20:30 часот, концерт ќе одржи хорот „The Harvard Krokodiloes“ , во Сули ан – Факултет за ликовни уметности.

На истата локација, утре, со почеток од 21:00 часот, ќе се одржи концерт на ROGGERS & HARRISON „Let the Guitar Play“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.